10 top blogů na téma WordPress
Napsal: Miroslav Bartík
V kategorii: WordPress základy
Dne: 18. 4. 2020
Informace jsou dlouhodobě nejdražší komoditou, se kterou se ve společnosti obchoduje. Za informace o WordPressu naštěstí platit nemusíte, protože existuje mnoho blogů, na které se můžete obrátit, když hledáte řešení neočekávané události. Tady je seznam mých 10 top blogů o Wordpressu, které čtu pravidelně.

Potřebný čas k přečtení: ( Počet slov: )

V dnešním příspěvku bych vám rád ukázal několik top blogů, které se rozhodně vyplatí sledovat a pravidelně číst. Ne proto, že hezky vypadají, ale pro stabilní kvalitu informací nejen pro začátečníky, ale i pokročilé uživatele.

Když jsem s wordpressem začínal, hledal jsem spolehlivé informace o tom, jak wordpress nastavit a používat. Z počátku jako běžný uživatel a bloger (začínal jsem s blogem o běhu), následně jako administrátor několika firemních blogů a webů.

Výsledky svého hledání jsem si rozdělil do dvou kategorií, a to na zahraniční, psané v angličtině, a na české/slovenské, kterých je bohužel méně. Ve skutečnosti sleduji, ať už na sociálních sítích nebo s pomocí newsletteru, mnohem víc zdrojů, ale těchto 10 top blogů o WordPressu mi připadá nejužitečnějších.

Tak s chutí do toho.

WPBeginner (eng)

webspecialista cz top deset blogu wpbeginner 10 top blogů na téma WordPress

Blog založil Syed Balki v roce 2009 a jak název napovídá, je určen především začínajícím uživatelům WordPressu. Na webu najdete přehledný slovník pojmů, návody k základní obsluze wordpressu nebo postupy, jak zvýšit počet odběratelů vašeho newsletteru.

Přejít na WPBeginner

WPLift (eng)

webspecialista cz top deset blogu wplift 10 top blogů na téma WordPress

Blog založil v roce 2010 Oliver Dale. Na blogu najdete spoustu informací o wordpressu, o e-shopovém řešení pro WordPress WooCommerce. Mimo jiné taky slevové kupóny na pluginy nebo zahraniční hostingové služby.

Přejít na WPLift

WPSuperstars (eng)

webspecialista cz top deset blogu wpsuperstars 10 top blogů na téma WordPress

Blog WPSuperstars se zaměřuje především na rychlé tipy a srovnávací testy šablon, pluginů a služeb, jako je třeba členství u Elegant Themes a MyThemeShop. Nechybí zde ale ani konkrétní návody a rady na to, jak vybrat správnou šablonu nebo recenze konkrétních pluginů nebo page builderů.

WPSuperstars

DigWP (eng)

webspecialista cz top deset blogu digging 10 top blogů na téma WordPress

DigWP je také jeden z prvních blogů, které jsem začal číst, a to především díky jejich skvělé knize Digging in to WordPress (tištěná + e-book). Knihu i web mají pod palcem Chris Coyier a Jeff Starr. Web slouží jako doplněk ke knize, kterou stále aktualizují, a je určena spíš pokročilejším uživatelům pro další rozvoj vědomostí o wordpressu.

Přejít na DigWP

CodeInWP

webspecialista cz top deset blogu codeinwp 10 top blogů na téma WordPress

Blog byl založen společností Lonut Neagu v roce 2013. Najdete na něm nejen návody pro správu obsahu na blogu, ale i tipy na zvýšení produktivity, správný postup, jak začít psát blog od nuly nebo postup, jak vybrat správný webhosting pro WordPress.

Přejít na CodeINWP

WPExplorer (eng)

10 top blogů na téma WordPress

WPExplorer je známý vývojářský tým, který na internetovém tržišti Theme Forest prodává vlastní šablony. Na jejich blogu najdete ultimátní příručky, v nich jsou rady pro zlepšení seo nebo rychlosti a zabezpečení vašeho webu. Na stránkách také najdete přehled šablon, které doposud nakódovali.

Přejít na WPExplorer

WinningWP (eng)

webspecialista cz top deset blogu winningwp 10 top blogů na téma WordPress

Blog WinningWP vytvořil Brin Wilson. Na stránkách vytvořil nejen spoustu kvalitních návodů a postupů na téma WordPress, ale i velmi obsáhlý slovník pojmů, v kterém najdete vše, s čím se můžete v jeho článcích setkat. Doporučuji také projít nabídku slevových kódů v rubrice Deals.

Přejít na WinningWP

WPLama (cz)

webspecialista cz top deset blogu wplama 10 top blogů na téma WordPress

Autorem blogu je Tomáš Cirkl a najdete zde nejen informace o aktualizacích redakčního systému WordPress, tipy na jeho snadné používaní nebo správu, ale například informace o populární šabloně Divi, o které Tomáš pořádá placená skolení pro začátečníky. Na blogu se nachází také poradna, v které můžete snadno najít radu.

Přejít na WPLama

Musilda (cz)

webspecialista cz top deset blogu musilda 10 top blogů na téma WordPress

Vladislav Musílek je jeden z předních vývojářů pluginů pro WooCommerce na české scéně. Na blogu najdete nejen podrobné informace o wordpressu samotném, ale i tipy na pluginy, které vašemu webu dodají potřebné funkce. Vzpomínám si, jak jsem kdysi podle návodu na jeho blogu zkoušel kódovat šablonu. Musilda je prostě czech top wordpress blog.

Přejít na Musilda.cz

Jurosko (sk)

webspecialista cz top deset blogu jurosko 10 top blogů na téma WordPress

Blog píše Vladimír Juroško, přední wordpress bloger ze slovenska, který na svém blogu napsal velmi podrobný návod na základní nastavení wordpressu a woocommerce. Na blogu najdete také tipy na šablony a pluginy, případně slevové kupóny na webhostingové služby nebo školení o wordpressu.

Přejít na Jurosko.sk

A to je pro tuto chvíli vše. Doufám, že se vám příspěvek líbil a přivedl vás k novým zdrojům informací o WordPressu. Pokud chcete, můžete se přihlásit k odběru newsletteru (aby jste nezmeškali další užitečné příspěvky). Najdete mě na Facebooku jako administrátora wordpress skupiny nebo na LinkedIn. Můžete také příspěvek sdílet s přáteli na sociálních sítích.

Zůstaňme ve spojení

Poslední příspěvky

All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

Zabezpečení je z mého pohledu stejně důležité, jako obsah webu. Jen s tím rozdílem, že vám nemůže vydělat peníze. Na druhou stranu vám může mnoho peněz ušetřit tím, že nebudete muset řešit nezabezpečený web. Odvirování webu je totiž složitá a finančně i časově nákladná záležitost, které se doporučuji vyhnout.

pokračovat ve čtení

Doporučuji

Miroslav Bartík

Jsem webspecialista pro tvorbu obsahu a designu webů. Pracuji s redakčním systémem WordPress, s jehož pomocí plním sny firem i jednotlivců o funkčním webu,
Zabezpečení WordPress webu
All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

Zabezpečení je z mého pohledu stejně důležité, jako obsah webu. Jen s tím rozdílem, že vám nemůže vydělat peníze. Na druhou stranu vám může mnoho peněz ušetřit tím, že nebudete muset řešit nezabezpečený web. Odvirování webu je totiž složitá a finančně i časově nákladná záležitost, které se doporučuji vyhnout.

Ddesign WordPress webu
Divi a WooCommerce: Úvod do úprav on-line projektu

Divi a WooCommerce: Úvod do úprav on-line projektu

Divi a WooCommerce jsou pro on-line projekty postaveném na WordPressu skvělou dvojicí. V prvním případě se jedná o šablonu se zabudovaným vizuálním editorem, v tom druhém o komplexní plugin, který zajistí společně s šablonou, platební bránou a nastavenou dopravou (pokud je potřeba) prodej jakéhokoliv produktu.

Ddesign WordPress webu
Webskicák: poznámkový blok pro váš on-line projekt

Webskicák: poznámkový blok pro váš on-line projekt

Při svých osobních toulkách internetem a sociálními sítěmi jsem narazil na hezké slovní spojení - web a skicák. Dohromady webskicák. A vzhledem k tomu, že používám techniku Bullet Journal pro organizaci času a úkolů, upoutal mě Webskicák ještě víc. Pojďme se tedy společně podívat, co tohle slovní spojení znamená.

Newsletter

N

Učení bez nákladů

S pomocí těchto návodů se rychle a zdarma naučíte s WordPressem pracovat jako zkušenější uživatelé.

N

Vhodné pro začátečníky

Postupy v článcích jsou psány jednoduše, s ohledem na začínající a technicky méně zdatné uživatele.

N

Bez rozpaků a neurčitostí

Jistě jste u jiných webů zažili moment překvapení, kdy jste si říkali „Cože, jak to sakra..“ Zde se vám to nestane.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + sixteen =

Pin It on Pinterest