10 top blogů o WordPressu, které čtu pravidelně

V dnešním příspěvku bych vám rád ukázal několik top blogů, které se rozhodně vyplatí sledovat a pravidelně číst. Ne proto, že hezky vypadají, ale pro stabilní kvalitu informací nejen pro začátečníky, ale i pokročilé uživatele.

Když jsem s wordpressem začínal, hledal jsem spolehlivé informace o tom, jak wordpress nastavit a používat. Z počátku jako běžný uživatel a bloger (začínal jsem s blogem o běhu), následně jako administrátor několika firemních blogů a webů.

Výsledky svého hledání jsem si rozdělil do dvou kategorií, a to na zahraniční, psané v angličtině, a na české/slovenské, kterých je bohužel méně. Ve skutečnosti sleduji, ať už na sociálních sítích nebo s pomocí newsletteru, mnohem víc zdrojů, ale těchto 10 top blogů o WordPressu mi připadá nejužitečnějších.

Tak s chutí do toho.

WPBeginner (eng)

Blog založil Syed Balki v roce 2009 a jak název napovídá, je určen především začínajícím uživatelům WordPressu. Na webu najdete přehledný slovník pojmů, návody k základní obsluze wordpressu nebo postupy, jak zvýšit počet odběratelů vašeho newsletteru.

Přejít na WPBeginner

WPLift (eng)

Blog založil v roce 2010 Oliver Dale. Na blogu najdete spoustu informací o wordpressu, o e-shopovém řešení pro WordPress WooCommerce. Mimo jiné taky slevové kupóny na pluginy nebo zahraniční hostingové služby.

Přejít na WPLift

WPSuperstars (eng)

Blog WPSuperstars se zaměřuje především na rychlé tipy a srovnávací testy šablon, pluginů a služeb, jako je třeba členství u Elegant Themes a MyThemeShop. Nechybí zde ale ani konkrétní návody a rady na to, jak vybrat správnou šablonu nebo recenze konkrétních pluginů nebo page builderů.

WPSuperstars

DigWP (eng)

DigWP je také jeden z prvních blogů, které jsem začal číst, a to především díky jejich skvělé knize Digging in to WordPress (tištěná + e-book). Knihu i web mají pod palcem Chris Coyier a Jeff Starr. Web slouží jako doplněk ke knize, kterou stále aktualizují, a je určena spíš pokročilejším uživatelům pro další rozvoj vědomostí o wordpressu.

Přejít na DigWP

CodeInWP

Blog byl založen společností Lonut Neagu v roce 2013. Najdete na něm nejen návody pro správu obsahu na blogu, ale i tipy na zvýšení produktivity, správný postup, jak začít psát blog od nuly nebo postup, jak vybrat správný webhosting pro WordPress.

Přejít na CodeINWP

WPExplorer (eng)

WPExplorer je známý vývojářský tým, který na internetovém tržišti Theme Forest prodává vlastní šablony. Na jejich blogu najdete ultimátní příručky, v nich jsou rady pro zlepšení seo nebo rychlosti a zabezpečení vašeho webu. Na stránkách také najdete přehled šablon, které doposud nakódovali.

Přejít na WPExplorer

WinningWP (eng)

Blog WinningWP vytvořil Brin Wilson. Na stránkách vytvořil nejen spoustu kvalitních návodů a postupů na téma WordPress, ale i velmi obsáhlý slovník pojmů, v kterém najdete vše, s čím se můžete v jeho článcích setkat. Doporučuji také projít nabídku slevových kódů v rubrice Deals.

Přejít na WinningWP

WPLama (cz)

Autorem blogu je Tomáš Cirkl a najdete zde nejen informace o aktualizacích redakčního systému WordPress, tipy na jeho snadné používaní nebo správu, ale například informace o populární šabloně Divi, o které Tomáš pořádá placená skolení pro začátečníky. Na blogu se nachází také poradna, v které můžete snadno najít radu.

Přejít na WPLama

Musilda (cz)

Vladislav Musílek je jeden z předních vývojářů pluginů pro WooCommerce na české scéně. Na blogu najdete nejen podrobné informace o wordpressu samotném, ale i tipy na pluginy, které vašemu webu dodají potřebné funkce. Vzpomínám si, jak jsem kdysi podle návodu na jeho blogu zkoušel kódovat šablonu. Musilda je prostě czech top wordpress blog.

Přejít na Musilda.cz

Jurosko (sk)

Blog píše Vladimír Juroško, přední wordpress bloger ze slovenska, který na svém blogu napsal velmi podrobný návod na základní nastavení wordpressu a woocommerce. Na blogu najdete také tipy na šablony a pluginy, případně slevové kupóny na webhostingové služby nebo školení o wordpressu.

Přejít na Jurosko.sk

A to je pro tuto chvíli vše. Doufám, že se vám příspěvek líbil a přivedl vás k novým zdrojům informací o WordPressu. Pokud chcete, můžete se přihlásit k odběru newsletteru (aby jste nezmeškali další užitečné příspěvky). Najdete mě na Facebooku jako administrátora wordpress skupiny nebo na LinkedIn. Můžete také příspěvek sdílet s přáteli na sociálních sítích.

Miroslav Bartík

Jsem webspecialista pro tvorbu obsahu a designu webů. Pracuji s redakčním systémem WordPress, s jehož pomocí plním sny firem i jednotlivců o funkčním webu,

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve + 16 =