Jak přidat odkaz – Gutenberg – WordPress základy
Napsal: Miroslav Bartík
V kategorii: WordPress
Dne: 25. 6. 2020
Odkaz je pomyslná internetová křižovatka, s jejíž pomocí "cestujeme" z jednoho webu na druhý. Stal se nedílnou součástí každého příspěvku. Jeho přidáním obsah oživíte a podpoříte hodnocení obsahu z pohledu vyhledávačů.
Úvodní stránka » Jak přidat odkaz – Gutenberg – WordPress základy
Potřebný čas k přečtení: ( Počet slov: )

V dnešním příspěvku ze série Gutenberg bych vám rád vysvětlil, jak přidat odkaz do obsahu příspěvku s pomocí editoru Gutenberg. Pokud v tuto chvíli řešíte, jak s touto problematikou naložit, pohodlně se usaďte a pokračujte ve čtení.

Přidat odkaz do obsahu příspěvku/stránky, je Snadné a zvládne to i začátečník. Stačí, když si v adresním řádku vašeho prohlížeče zkopírujete adresu stránky, na kterou chcete odkazovat.

Jak přidat odkaz

Po stisku klávesové zkratky se zobrazí pop-up okno

Následně v textu označte text, z kterého chcete vytvořit odkaz a v nástrojové liště bloku klikněte na tlačítko Odkaz (nebo s označeným textem stiskněte klávesovou zkratku Ctrl+K). Do otevřeného pop-up okna s pomocí klávesové zkratky Ctrl+V vložte adresu stránky.

Přidat odkaz do obsahu je snadné

Pokud chcete, můžete pod adresou aktivovat otevření odkazu v novém okně.

Jak odstranit odkaz

Odstranění odkazu z textu není naštěstí nic složitého

Pokud budete v budoucnu chtít odkaz vymazat, stačí na něj kliknout a odkaz z textu odstranit klávesovou zkratkou Ctrl+Shift+K.

A to je pro tuto chvíli vše. Věřím, že vám příspěvek pomohl a vysvětlil vám, jak přidat odkaz do obsahu příspěvku/stránky s pomocí editoru Gutenberg.

Pokud chcete, můžete se přihlásit k odběru novinek (aby jste nezmeškali další návody pro WordPress). Potřebujete-li další konkrétní pomoc ohledně WordPressu nebo blogu,  najdete mě na profesní síti LinkedIn nebo jako administrátora ve WordPress skupině pro začátečníky.

Zůstaňme ve spojení

Poslední příspěvky

Doporučuji

Miroslav Bartík

Jsem webspecialista pro tvorbu obsahu a designu webů. Pracuji s redakčním systémem WordPress, s jehož pomocí plním sny firem i jednotlivců o funkčním webu,
Zabezpečení
All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

Zabezpečení je z mého pohledu stejně důležité, jako obsah webu. Jen s tím rozdílem, že vám nemůže vydělat peníze. Na druhou stranu vám může mnoho peněz ušetřit tím, že nebudete muset řešit nezabezpečený web. Odvirování webu je totiž složitá a finančně i časově nákladná záležitost, které se doporučuji vyhnout.

Webdesign
Divi a WooCommerce: Úvod do úprav on-line projektu

Divi a WooCommerce: Úvod do úprav on-line projektu

Divi a WooCommerce jsou pro on-line projekty postaveném na WordPressu skvělou dvojicí. V prvním případě se jedná o šablonu se zabudovaným vizuálním editorem, v tom druhém o komplexní plugin, který zajistí společně s šablonou, platební bránou a nastavenou dopravou (pokud je potřeba) prodej jakéhokoliv produktu.

Webdesign
Webskicák: poznámkový blok pro váš on-line projekt

Webskicák: poznámkový blok pro váš on-line projekt

Při svých osobních toulkách internetem a sociálními sítěmi jsem narazil na hezké slovní spojení - web a skicák. Dohromady webskicák. A vzhledem k tomu, že používám techniku Bullet Journal pro organizaci času a úkolů, upoutal mě Webskicák ještě víc. Pojďme se tedy společně podívat, co tohle slovní spojení znamená.

Newsletter

N

Učení bez nákladů

S pomocí těchto návodů se rychle a zdarma naučíte s WordPressem pracovat jako zkušenější uživatelé.

N

Vhodné pro začátečníky

Postupy v článcích jsou psány jednoduše, s ohledem na začínající a technicky méně zdatné uživatele.

N

Bez rozpaků a neurčitostí

Jistě jste u jiných webů zažili moment překvapení, kdy jste si říkali „Cože, jak to sakra..“ Zde se vám to nestane.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

11 + eleven =

Pin It on Pinterest