Jak přidat odkaz – Gutenberg – WordPress základy

V dnešním příspěvku ze série Gutenberg bych vám rád vysvětlil, jak přidat odkaz do obsahu příspěvku s pomocí editoru Gutenberg. Pokud v tuto chvíli řešíte, jak s touto problematikou naložit, pohodlně se usaďte a pokračujte ve čtení.

Přidat odkaz do obsahu příspěvku/stránky, je Snadné a zvládne to i začátečník. Stačí, když si v adresním řádku vašeho prohlížeče zkopírujete adresu stránky, na kterou chcete odkazovat.

Jak přidat odkaz

Po stisku klávesové zkratky se zobrazí pop-up okno

Následně v textu označte text, z kterého chcete vytvořit odkaz a v nástrojové liště bloku klikněte na tlačítko Odkaz (nebo s označeným textem stiskněte klávesovou zkratku Ctrl+K). Do otevřeného pop-up okna s pomocí klávesové zkratky Ctrl+V vložte adresu stránky.

Přidat odkaz do obsahu je snadné

Pokud chcete, můžete pod adresou aktivovat otevření odkazu v novém okně.

Jak odstranit odkaz

Odstranění odkazu z textu není naštěstí nic složitého

Pokud budete v budoucnu chtít odkaz vymazat, stačí na něj kliknout a odkaz z textu odstranit klávesovou zkratkou Ctrl+Shift+K.

A to je pro tuto chvíli vše. Věřím, že vám příspěvek pomohl a vysvětlil vám, jak přidat odkaz do obsahu příspěvku/stránky s pomocí editoru Gutenberg.

Pokud chcete, můžete se přihlásit k odběru novinek (aby jste nezmeškali další návody pro WordPress). Potřebujete-li další konkrétní pomoc ohledně WordPressu nebo blogu,  najdete mě na profesní síti LinkedIn nebo jako administrátora ve WordPress skupině pro začátečníky.

Miroslav Bartík

Jsem webspecialista pro tvorbu obsahu a designu webů. Pracuji s redakčním systémem WordPress, s jehož pomocí plním sny firem i jednotlivců o funkčním webu,

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve − 1 =