Jak přidat video nebo audio – Gutenberg – WordPress základy

V dnešním příspěvku ze série WordPress základy bych vám rád vysvětlil, jak přidat video nebo audio do obsahu příspěvku s pomocí editoru Gutenberg. Pokud v tuto chvíli řešíte, jak s touto problematikou naložit, pohodlně se usaďte a pokračujte ve čtení.

Tak s chutí do toho.

Jak přidat video

Jak přidat video nebo audio do příspěvku? není to žádná věda.
Přidat video do obsahu je snadné

První jmenovaný blok vám dá k dispozici na výběr ze tří možností:

Jak přidat video nebo audio do příspěvku? Stačí si vybrat jednu z tří možností
Vloženi video souboru je snadné – stačí si vybrat jednu ze tří možností
  • nahrát: s pomocí této nabídky můžete video nahrát přímo na váš webhosting a následně jej přidat do obsahu příspěvku/stránky odtud
  • vybrat z knihovny médii: můžete vybrat soubor, který se již ve vaší administraci nachází
  • vložit z URL adresy: s pomocí adresy url, kterou vložíte do pole a potvrdíte adresu k souboru

Druhý jmenovaný blok je přímo určen pro sdílení video souborů ze služby YouTube/Vimeo. Stačí pouze vložit adresu video souborů a potvrdit volbu. Vzhledem k tomu, že Vimeo, YouTube atd. jsou externí služby, nemáte možnost dalšího nastavení jako v případě vkládání vlastního videa ze souboru nahraného na váš webhosting.

Jak přidat video do příspěvku s pomocí externích služeb
Nabídka video bloků pro externí služby

Video Tip: využívejte spíše externí služby k přidávání videí. Nebudete tak při větší návštěvnosti vašeho webu zatěžovat vlastní prostředky severu. Nahrajte tedy nejprve video na svůj účet vybrané služby a následně jej sdílejte s pomocí těchto bloků ve vašem obsahu.

webspecialista.cz

Jak přidat audio

Jak přidat video nebo audio do příspěvku? není to žádná věda.
Přidat audio do obsahu je snadné

S audio soubory je to podobně jako s videem. Můžete si jej s pomocí nabídky bloku Audio vložit do obsahu s pomocí knihovny médií, nahrát si nový soubor z vašeho zařízení nebo vložit s pomocí adresy souboru.

Vložení audio souboru je snadné – stačí si vybrat jednu ze tří možností

Druhou možností je opět využití externích služeb. Nabízí se služba SoundCloud nebo Spotify, které v oboru patří mezi špičku. Pokud tedy chcete ve svém obsahu sdílet například oblíbené písničky nebo svůj podcast. využijte blok pro danou službu.

Jak přidat audio do příspěvku s pomocí externích služeb

Audio Tip: využívejte spíše externí služby k přidávání audia. Nebudete tak při větší návštěvnosti vašeho webu zatěžovat vlastní prostředky severu. Nahrajte tedy nejprve audio na svůj účet vybrané služby a následně jej sdílejte s pomocí těchto bloků ve vašem obsahu.

webspecialista.cz

A to je pro tuto chvíli vše. Věřím, že vám příspěvek pomohl a vysvětlil vám, jak přidat video nebo audio do obsahu příspěvku.

Pokud chcete, můžete se přihlásit k odběru novinek (aby jste nezmeškali další návody pro WordPress). Potřebujete-li další konkrétní pomoc ohledně WordPressu, najdete mě na profesní síti LinkedIn nebo jako administrátora ve WordPress skupině pro začátečníky.

Miroslav Bartík

Jsem webspecialista pro tvorbu obsahu a designu webů. Pracuji s redakčním systémem WordPress, s jehož pomocí plním sny firem i jednotlivců o funkčním webu,

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × five =