Jak přidat video nebo audio – Gutenberg – WordPress základy
Napsal: Miroslav Bartík
V kategorii: WordPress
Dne: 8. 6. 2020
V dnešním příspěvku ze série WordPress základy bych vám rád vysvětlil, jak přidat video nebo audio do obsahu příspěvku. Pokud v tuto chvíli řešíte, jak s touto problematikou naložit, pohodlně se usaďte a pokračujte ve čtení.
Úvodní stránka » Jak přidat video nebo audio – Gutenberg – WordPress základy
Potřebný čas k přečtení: ( Počet slov: )

V dnešním příspěvku ze série WordPress základy bych vám rád vysvětlil, jak přidat video nebo audio do obsahu příspěvku s pomocí editoru Gutenberg. Pokud v tuto chvíli řešíte, jak s touto problematikou naložit, pohodlně se usaďte a pokračujte ve čtení.

Tak s chutí do toho.

Jak přidat video

Jak přidat video nebo audio do příspěvku? není to žádná věda.
Přidat video do obsahu je snadné

První jmenovaný blok vám dá k dispozici na výběr ze tří možností:

Jak přidat video nebo audio do příspěvku? Stačí si vybrat jednu z tří možností
Vloženi video souboru je snadné – stačí si vybrat jednu ze tří možností
  • nahrát: s pomocí této nabídky můžete video nahrát přímo na váš webhosting a následně jej přidat do obsahu příspěvku/stránky odtud
  • vybrat z knihovny médii: můžete vybrat soubor, který se již ve vaší administraci nachází
  • vložit z URL adresy: s pomocí adresy url, kterou vložíte do pole a potvrdíte adresu k souboru

Druhý jmenovaný blok je přímo určen pro sdílení video souborů ze služby YouTube/Vimeo. Stačí pouze vložit adresu video souborů a potvrdit volbu. Vzhledem k tomu, že Vimeo, YouTube atd. jsou externí služby, nemáte možnost dalšího nastavení jako v případě vkládání vlastního videa ze souboru nahraného na váš webhosting.

Jak přidat video do příspěvku s pomocí externích služeb
Nabídka video bloků pro externí služby

Video Tip: využívejte spíše externí služby k přidávání videí. Nebudete tak při větší návštěvnosti vašeho webu zatěžovat vlastní prostředky severu. Nahrajte tedy nejprve video na svůj účet vybrané služby a následně jej sdílejte s pomocí těchto bloků ve vašem obsahu.

webspecialista.cz

Jak přidat audio

Jak přidat video nebo audio do příspěvku? není to žádná věda.
Přidat audio do obsahu je snadné

S audio soubory je to podobně jako s videem. Můžete si jej s pomocí nabídky bloku Audio vložit do obsahu s pomocí knihovny médií, nahrát si nový soubor z vašeho zařízení nebo vložit s pomocí adresy souboru.

Vložení audio souboru je snadné – stačí si vybrat jednu ze tří možností

Druhou možností je opět využití externích služeb. Nabízí se služba SoundCloud nebo Spotify, které v oboru patří mezi špičku. Pokud tedy chcete ve svém obsahu sdílet například oblíbené písničky nebo svůj podcast. využijte blok pro danou službu.

Jak přidat audio do příspěvku s pomocí externích služeb

Audio Tip: využívejte spíše externí služby k přidávání audia. Nebudete tak při větší návštěvnosti vašeho webu zatěžovat vlastní prostředky severu. Nahrajte tedy nejprve audio na svůj účet vybrané služby a následně jej sdílejte s pomocí těchto bloků ve vašem obsahu.

webspecialista.cz

A to je pro tuto chvíli vše. Věřím, že vám příspěvek pomohl a vysvětlil vám, jak přidat video nebo audio do obsahu příspěvku.

Pokud chcete, můžete se přihlásit k odběru novinek (aby jste nezmeškali další návody pro WordPress). Potřebujete-li další konkrétní pomoc ohledně WordPressu, najdete mě na profesní síti LinkedIn nebo jako administrátora ve WordPress skupině pro začátečníky.

Zůstaňme ve spojení

Poslední příspěvky

Doporučuji

Miroslav Bartík

Jsem webspecialista pro tvorbu obsahu a designu webů. Pracuji s redakčním systémem WordPress, s jehož pomocí plním sny firem i jednotlivců o funkčním webu,
Zabezpečení
All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

Zabezpečení je z mého pohledu stejně důležité, jako obsah webu. Jen s tím rozdílem, že vám nemůže vydělat peníze. Na druhou stranu vám může mnoho peněz ušetřit tím, že nebudete muset řešit nezabezpečený web. Odvirování webu je totiž složitá a finančně i časově nákladná záležitost, které se doporučuji vyhnout.

Webdesign
Divi a WooCommerce: Úvod do úprav on-line projektu

Divi a WooCommerce: Úvod do úprav on-line projektu

Divi a WooCommerce jsou pro on-line projekty postaveném na WordPressu skvělou dvojicí. V prvním případě se jedná o šablonu se zabudovaným vizuálním editorem, v tom druhém o komplexní plugin, který zajistí společně s šablonou, platební bránou a nastavenou dopravou (pokud je potřeba) prodej jakéhokoliv produktu.

Webdesign
Webskicák: poznámkový blok pro váš on-line projekt

Webskicák: poznámkový blok pro váš on-line projekt

Při svých osobních toulkách internetem a sociálními sítěmi jsem narazil na hezké slovní spojení - web a skicák. Dohromady webskicák. A vzhledem k tomu, že používám techniku Bullet Journal pro organizaci času a úkolů, upoutal mě Webskicák ještě víc. Pojďme se tedy společně podívat, co tohle slovní spojení znamená.

Newsletter

N

Učení bez nákladů

S pomocí těchto návodů se rychle a zdarma naučíte s WordPressem pracovat jako zkušenější uživatelé.

N

Vhodné pro začátečníky

Postupy v článcích jsou psány jednoduše, s ohledem na začínající a technicky méně zdatné uživatele.

N

Bez rozpaků a neurčitostí

Jistě jste u jiných webů zažili moment překvapení, kdy jste si říkali „Cože, jak to sakra..“ Zde se vám to nestane.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × five =

Pin It on Pinterest