Jak přidat video nebo audio – Gutenberg
Napsal: Miroslav Bartík
V kategorii: WordPress základy
Dne: 8. 6. 2020
V dnešním příspěvku ze série WordPress základy bych vám rád vysvětlil, jak přidat video nebo audio do obsahu příspěvku. Pokud v tuto chvíli řešíte, jak s touto problematikou naložit, pohodlně se usaďte a pokračujte ve čtení.

Potřebný čas k přečtení: ( Počet slov: )

V dnešním příspěvku ze série WordPress základy bych vám rád vysvětlil, jak přidat video nebo audio do obsahu příspěvku s pomocí editoru Gutenberg. Pokud v tuto chvíli řešíte, jak s touto problematikou naložit, pohodlně se usaďte a pokračujte ve čtení.

Tak s chutí do toho.

Jak přidat video

Jak přidat video nebo audio do příspěvku? není to žádná věda.
Přidat video do obsahu je snadné

První jmenovaný blok vám dá k dispozici na výběr ze tří možností:

Jak přidat video nebo audio do příspěvku? Stačí si vybrat jednu z tří možností
Vloženi video souboru je snadné – stačí si vybrat jednu ze tří možností
  • nahrát: s pomocí této nabídky můžete video nahrát přímo na váš webhosting a následně jej přidat do obsahu příspěvku/stránky odtud
  • vybrat z knihovny médii: můžete vybrat soubor, který se již ve vaší administraci nachází
  • vložit z URL adresy: s pomocí adresy url, kterou vložíte do pole a potvrdíte adresu k souboru

Druhý jmenovaný blok je přímo určen pro sdílení video souborů ze služby YouTube/Vimeo. Stačí pouze vložit adresu video souborů a potvrdit volbu. Vzhledem k tomu, že Vimeo, YouTube atd. jsou externí služby, nemáte možnost dalšího nastavení jako v případě vkládání vlastního videa ze souboru nahraného na váš webhosting.

Jak přidat video do příspěvku s pomocí externích služeb
Nabídka video bloků pro externí služby

Video Tip: využívejte spíše externí služby k přidávání videí. Nebudete tak při větší návštěvnosti vašeho webu zatěžovat vlastní prostředky severu. Nahrajte tedy nejprve video na svůj účet vybrané služby a následně jej sdílejte s pomocí těchto bloků ve vašem obsahu.

webspecialista.cz

Jak přidat audio

Jak přidat video nebo audio do příspěvku? není to žádná věda.
Přidat audio do obsahu je snadné

S audio soubory je to podobně jako s videem. Můžete si jej s pomocí nabídky bloku Audio vložit do obsahu s pomocí knihovny médií, nahrát si nový soubor z vašeho zařízení nebo vložit s pomocí adresy souboru.

webspecialista cz video audio vlozeni audia Jak přidat video nebo audio - Gutenberg
Vložení audio souboru je snadné – stačí si vybrat jednu ze tří možností

Druhou možností je opět využití externích služeb. Nabízí se služba SoundCloud nebo Spotify, které v oboru patří mezi špičku. Pokud tedy chcete ve svém obsahu sdílet například oblíbené písničky nebo svůj podcast. využijte blok pro danou službu.

Jak přidat audio do příspěvku s pomocí externích služeb

Audio Tip: využívejte spíše externí služby k přidávání audia. Nebudete tak při větší návštěvnosti vašeho webu zatěžovat vlastní prostředky severu. Nahrajte tedy nejprve audio na svůj účet vybrané služby a následně jej sdílejte s pomocí těchto bloků ve vašem obsahu.

webspecialista.cz

A to je pro tuto chvíli vše. Věřím, že vám příspěvek pomohl a vysvětlil vám, jak přidat video nebo audio do obsahu příspěvku.

Pokud chcete, můžete se přihlásit k odběru novinek (aby jste nezmeškali další návody pro WordPress). Potřebujete-li další konkrétní pomoc ohledně WordPressu, najdete mě na profesní síti LinkedIn nebo jako administrátora ve WordPress skupině pro začátečníky.

Zůstaňme ve spojení

Poslední příspěvky

All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

Zabezpečení je z mého pohledu stejně důležité, jako obsah webu. Jen s tím rozdílem, že vám nemůže vydělat peníze. Na druhou stranu vám může mnoho peněz ušetřit tím, že nebudete muset řešit nezabezpečený web. Odvirování webu je totiž složitá a finančně i časově nákladná záležitost, které se doporučuji vyhnout.

pokračovat ve čtení

Doporučuji

Miroslav Bartík

Jsem webspecialista pro tvorbu obsahu a designu webů. Pracuji s redakčním systémem WordPress, s jehož pomocí plním sny firem i jednotlivců o funkčním webu,
Zabezpečení WordPress webu
All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

Zabezpečení je z mého pohledu stejně důležité, jako obsah webu. Jen s tím rozdílem, že vám nemůže vydělat peníze. Na druhou stranu vám může mnoho peněz ušetřit tím, že nebudete muset řešit nezabezpečený web. Odvirování webu je totiž složitá a finančně i časově nákladná záležitost, které se doporučuji vyhnout.

Ddesign WordPress webu
Divi a WooCommerce: Úvod do úprav on-line projektu

Divi a WooCommerce: Úvod do úprav on-line projektu

Divi a WooCommerce jsou pro on-line projekty postaveném na WordPressu skvělou dvojicí. V prvním případě se jedná o šablonu se zabudovaným vizuálním editorem, v tom druhém o komplexní plugin, který zajistí společně s šablonou, platební bránou a nastavenou dopravou (pokud je potřeba) prodej jakéhokoliv produktu.

Ddesign WordPress webu
Webskicák: poznámkový blok pro váš on-line projekt

Webskicák: poznámkový blok pro váš on-line projekt

Při svých osobních toulkách internetem a sociálními sítěmi jsem narazil na hezké slovní spojení - web a skicák. Dohromady webskicák. A vzhledem k tomu, že používám techniku Bullet Journal pro organizaci času a úkolů, upoutal mě Webskicák ještě víc. Pojďme se tedy společně podívat, co tohle slovní spojení znamená.

Newsletter

N

Učení bez nákladů

S pomocí těchto návodů se rychle a zdarma naučíte s WordPressem pracovat jako zkušenější uživatelé.

N

Vhodné pro začátečníky

Postupy v článcích jsou psány jednoduše, s ohledem na začínající a technicky méně zdatné uživatele.

N

Bez rozpaků a neurčitostí

Jistě jste u jiných webů zažili moment překvapení, kdy jste si říkali „Cože, jak to sakra..“ Zde se vám to nestane.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − five =

Pin It on Pinterest