Jak vytvořit stránku – Gutenberg – WordPress základy

V dnešním příspěvku z kategorie WordPress základy bych vám rád ukázal, jak vytvořit stránku v redakčním sytému WordPress a s pomocí stále více populárnějšího editoru Gutenberg.

Vytvoření stránky se hodně podobá vytvoření příspěvku, proto tento příspěvek o základech wordpressu bude výrazně kratší.

Pokud by jste potřebovali bližší informace o tom, jaký je rozdíl mezi příspěvkem a stránkou, přečtěte si předchozí příspěvek s názvem Příspěvky a stránky – WordPress základy.

Tak s chutí do toho.

Jak vytvořit stránku – rozvržení editoru

V administraci vašeho webu si v levém panelu najeďte na položku Stránky > Nová stránka. Otevře se vám editor Gutenberg, s jehož pomocí budete vkládat obsah do stránky.

Editor se vám otevře v módu fullscreen, nebo-li na celou obrazovku prohlížeče. Je to proto, aby vás při tvorbě obsahu stránky nic nevyrušovalo.

Stránka editoru obsahu je rozdělena do tří hlavních částí:

  1. horní nástrojová lišta
  2. hlavní panel vpravo
  3. obsahová, pracovní část

Stejně jako u příspěvku, i při vytváření obsahu stránky nejprve zadejte název stránky. Následně vpravo dole pod zadaným názvem (nebo v horní nástrojové liště) najeďte na znaménko plus a z nabídky, která se vám objeví vyberte příslušný strukturální nebo obsahový blok, který do obsahu chcete přidat.

Nastavení každého bloku najdete na hlavním panelu vpravo, na záložce Blok. Pokud není vybrán žádný blok, je záložka prázdná. Obsah nastavení se lišší v závislosti na zvoleném bloku.

Drobné rozdíly

Na rozdíl od příspěvků, u stránky nemáte možnost přidávat k stránce ani štítky ani kategorie. Co je ale společné je nastavení náhledového obrázku.

Ten můžete nastavit v panelu na pravé straně v záložce Dokument > Náhledový obrázek (v angličtině Featured image).

A to je pro tuto chvíli vše. Pokud chcete, můžete se registrovat k odběru newsletteru (aby jste nezmeškali další návody a články). Pokud potřebujete s čímkoliv pomoci, najdete mě na LinkedIn nebo jako administrátora WordPress skupiny na Facebooku. Pokud se vám příspěvek líbil, sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích.

Miroslav Bartík

Jsem webspecialista pro tvorbu obsahu a designu webů. Pracuji s redakčním systémem WordPress, s jehož pomocí plním sny firem i jednotlivců o funkčním webu,

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − twelve =