Jak vytvořit stránku – Gutenberg – WordPress základy
Napsal: Miroslav Bartík
V kategorii: WordPress základy
Dne: 3. 5. 2020
stránky na blogu jsou často hybatelem provozu celého webu. Zvláště jedná-li se o firemní prezentaci. Podívejme se tedy zblízka na to, jak vytvořit stránku s obsahem.

Potřebný čas k přečtení: ( Počet slov: )

V dnešním příspěvku z kategorie WordPress základy bych vám rád ukázal, jak vytvořit stránku v redakčním sytému WordPress a s pomocí stále více populárnějšího editoru Gutenberg.

Vytvoření stránky se hodně podobá vytvoření příspěvku, proto tento příspěvek o základech wordpressu bude výrazně kratší.

Pokud by jste potřebovali bližší informace o tom, jaký je rozdíl mezi příspěvkem a stránkou, přečtěte si předchozí příspěvek s názvem Příspěvky a stránky – WordPress základy.

Tak s chutí do toho.

Jak vytvořit stránku – rozvržení editoru

V administraci vašeho webu si v levém panelu najeďte na položku Stránky > Nová stránka. Otevře se vám editor Gutenberg, s jehož pomocí budete vkládat obsah do stránky.

Editor se vám otevře v módu fullscreen, nebo-li na celou obrazovku prohlížeče. Je to proto, aby vás při tvorbě obsahu stránky nic nevyrušovalo.

webspecialista cz jak vytvorit stranku gutenberg editor Jak vytvořit stránku - Gutenberg - WordPress základy

Stránka editoru obsahu je rozdělena do tří hlavních částí:

  1. horní nástrojová lišta
  2. hlavní panel vpravo
  3. obsahová, pracovní část

Stejně jako u příspěvku, i při vytváření obsahu stránky nejprve zadejte název stránky. Následně vpravo dole pod zadaným názvem (nebo v horní nástrojové liště) najeďte na znaménko plus a z nabídky, která se vám objeví vyberte příslušný strukturální nebo obsahový blok, který do obsahu chcete přidat.

Nastavení každého bloku najdete na hlavním panelu vpravo, na záložce Blok. Pokud není vybrán žádný blok, je záložka prázdná. Obsah nastavení se lišší v závislosti na zvoleném bloku.

Drobné rozdíly

Na rozdíl od příspěvků, u stránky nemáte možnost přidávat k stránce ani štítky ani kategorie. Co je ale společné je nastavení náhledového obrázku.

webspecialista cz jak vytvorit stranku gutenberg nahledovy obrazek Jak vytvořit stránku - Gutenberg - WordPress základy

Ten můžete nastavit v panelu na pravé straně v záložce Dokument > Náhledový obrázek (v angličtině Featured image).

A to je pro tuto chvíli vše. Pokud chcete, můžete se registrovat k odběru newsletteru (aby jste nezmeškali další návody a články). Pokud potřebujete s čímkoliv pomoci, najdete mě na LinkedIn nebo jako administrátora WordPress skupiny na Facebooku. Pokud se vám příspěvek líbil, sdílejte jej s přáteli na sociálních sítích.

Zůstaňme ve spojení

Poslední příspěvky

All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

Zabezpečení je z mého pohledu stejně důležité, jako obsah webu. Jen s tím rozdílem, že vám nemůže vydělat peníze. Na druhou stranu vám může mnoho peněz ušetřit tím, že nebudete muset řešit nezabezpečený web. Odvirování webu je totiž složitá a finančně i časově nákladná záležitost, které se doporučuji vyhnout.

pokračovat ve čtení

Doporučuji

Miroslav Bartík

Jsem webspecialista pro tvorbu obsahu a designu webů. Pracuji s redakčním systémem WordPress, s jehož pomocí plním sny firem i jednotlivců o funkčním webu,
Zabezpečení WordPress webu
All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

All In One WP Security & Firewall – Jak levně na zabezpečení WordPress webu

Zabezpečení je z mého pohledu stejně důležité, jako obsah webu. Jen s tím rozdílem, že vám nemůže vydělat peníze. Na druhou stranu vám může mnoho peněz ušetřit tím, že nebudete muset řešit nezabezpečený web. Odvirování webu je totiž složitá a finančně i časově nákladná záležitost, které se doporučuji vyhnout.

Ddesign WordPress webu
Divi a WooCommerce: Úvod do úprav on-line projektu

Divi a WooCommerce: Úvod do úprav on-line projektu

Divi a WooCommerce jsou pro on-line projekty postaveném na WordPressu skvělou dvojicí. V prvním případě se jedná o šablonu se zabudovaným vizuálním editorem, v tom druhém o komplexní plugin, který zajistí společně s šablonou, platební bránou a nastavenou dopravou (pokud je potřeba) prodej jakéhokoliv produktu.

Ddesign WordPress webu
Webskicák: poznámkový blok pro váš on-line projekt

Webskicák: poznámkový blok pro váš on-line projekt

Při svých osobních toulkách internetem a sociálními sítěmi jsem narazil na hezké slovní spojení - web a skicák. Dohromady webskicák. A vzhledem k tomu, že používám techniku Bullet Journal pro organizaci času a úkolů, upoutal mě Webskicák ještě víc. Pojďme se tedy společně podívat, co tohle slovní spojení znamená.

Newsletter

N

Učení bez nákladů

S pomocí těchto návodů se rychle a zdarma naučíte s WordPressem pracovat jako zkušenější uživatelé.

N

Vhodné pro začátečníky

Postupy v článcích jsou psány jednoduše, s ohledem na začínající a technicky méně zdatné uživatele.

N

Bez rozpaků a neurčitostí

Jistě jste u jiných webů zažili moment překvapení, kdy jste si říkali „Cože, jak to sakra..“ Zde se vám to nestane.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen + six =

Pin It on Pinterest