Ať už v době covidové, tak té běžné, se stalo důležitou součástí každé prezentace informace o on-line nebo off-line událostech, a to včetně možnosti rezervovat si na tyto události místo a rovnou zakoupit vstupenku, kterou si návštěvník zaplatí kartou. Jednou z možností, jak tento standard zajistit na vašem webu je plugin Modern Events Kalendar,
Modern Events Calendar
Plugin nejen že ukáže potřebné informace o události, jako je jméno pořadatele/přednášejícího a místo konání, ale usnadní vašim klientům a posluchačům navigaci k místu konání s pomocí Google map nebo snadno ukáže, za jak dlouho se akce pořádá nebo kolik stojí vstupenky na akci.
Pojďme se tedy společně v tomto příspěvku podívat na klíčové vlastnosti pluginu
Modern Events Calendar – klíčové funkce
- snadné a rychlé nastavení událostí a to i přesto, že položek nastavení je mnoho
- přes 60 způsobů zobrazení kalendáře (seznam, mřížka, pop-up okno, slider atd.)
- funkce rezervací a prodeje lístků na události
- mnoho způsobů plateb za události (integrace s WooCommerce)
- responzivní zobrazení v mobilních zařízeních
- integrace s page buildery (Elementor a Divi)
- integrace třetích stran (Google mapy a kalendář, Facebook, Mailchimp, Stripe, PayPal, iCal, Zoom atd.)
- integrace s WPML, plugin je přeložitelný do jiných jazyků
- widgety pro použítí v šablonách stránek včetně integrace s editorem Gutenberg
- import/export událostí a nastavení pluginu, import/export událostí z jiných eventových pluginů
Orientace v nastavení funkcí
Po zakoupení licence pluginu, jeho instalaci/aktivaci už zbývá už jen jeho nastavení. Vzhledem k jeho rozsáhlým možnostem nastavení se však v tomto příspěvku podíváme pouze na samotné nastavení událostí.
Pokud se potřebujete zorientovat v kompletním nastavení a všech možnostech pluginu, můžete požádat o vytvoření demo webu na stránkách tvůrců pluginu nebo si nainstalovat free verzi pluginu.
nastavení události
Při nastavení události si můžete nastavit kompletního průvodce, v jehož průběhu si nastavíte datum a místo konání události a následně cenu a pořadatele. Události samozřejmě můžete nastavit i bez průvodce, tahle forma se mi však zdá příjemnější a jednodušší.
Toto nastavení můžete taky kdykoliv upravit v editaci události.
Můžete si např. nastavit časový rozvrh události nebo jestli se jedná o jednorázovou, nebo opakovanou událost. Opakované události se pak nevytváří znovu, ale jen se zadává v nastavení datum, kdy se událost opakuje. Můžete tak naplánovat události třeba na půl roku dopředu, na které si následně uživatelé mohou rezervovat místa a kupovat vstupenky.
Rezervace a vstupenky
Na stránce událostí jde podle potřeby a aktivovaných modulů a rozšíření zobrazit různé doplňující informace. Patří mezi ně např. časový odpočet, počasí v místě konání události, informace o řečnících, kteří na události vystoupí atd.
Pro českou komunitu a uživatele tohoto pluginu, kteří z nějakého důvodů nechtějí volit platební bránu ze zahraničí, jako je PayPal nebo Stripe, je k dispozici rozšíření pro plugin WooCommerce, který vám umožní provést platbu přes WooCommerce, přesněji přes české platební brány, pro které existují pluginy pro toto e-commerce řešení.
Zdarma vs. placené
Plugin Modern Events Calendar je dostupny ve dvou základních verzích – zdarma a placené. Přičemž placená verze má několik variant podle toho, kolik licencí pluginů potřebujete. maximální počet je 10 na jeden nákup.
Závěrem pár slov
Pokud potřebujete na svém WordPress webu jednoduše a moderně prezentovat online nebo offline události včetně rezervací a prodeje vstupenek, je určitě Modern Events Calendar správnou volbou. Navíc, jeho integrace s WooCommerce vám zajistí použitelnost v českém prostředí.
Pluginů pro prezentaci událostí je ve WordPress komunitě nepočítaně, a to nemluvím o rezervačních službách, které si taky ukously svůj podíl na trhu. Nicméně Modern Events Calendar je pro mě a mé klienty favoritem číslo jedna. A věřím, že pomůže i vám.
Modern Events Calendar
A to je pro tuto chvíli vše. Pokud by jste potřebovali poradit, jak plugin nastavit a používat na webu, najdete mě na profesní síti LinkedIn nebo na Facebooku jako správce skupiny WordPress CZ/SK – Lekce pro začínající uživatele. Případně, pokud vám to víc vyhovuje, využijte kontaktní formulář a napište mi zprávu.
Jo, ten plugin je senzační, moc se mi líbí integrace s Elementorem a WooCommerce 🙂