Zásady ohrany osobních údajů

Ochrana vašich osobních údajů je pro mě velmi důležitá, a proto plně probíhá v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů – Nařízením Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 ze dne 27.4.2016. Vaše údaje jsou u nás v bezpečí a nebudou nikdy poskytnuty třetí straně.

A. Zpracování osobních údajů v případě vaší poptávky

Pokud poptáváte moje služby, budu pracovat s údaji, které v poptávce zadáte. Nejčastěji to je e-mailová adresa, jméno, příjmení, případně telefonní číslo a vaše požadavky týkající-se případné budoucí spolupráce.

Tyto údaje budu zpracovávat pro odbavení vaší poptávky, po dobu nezbytně nutnou. Pokud spolupráci nenavážeme, budu vaše osobní údaje zpracovávat nejdéle 3 měsíce od naší poslední komunikace.

Toto zpracování mi povoluje GDPR (čl. 6 odst. 1 písm. b) – jednání o smlouvě)

B. Zpracování osobních údajů v případě poskytování služeb

C. Newslettery (obchodní sdělení)

Pokud se mi zapíšete do newsletteru použiji vaši e-mailovou adresu pro rozesílku novinek z právního světa, bez paragrafů.

Souhlas můžete vzít kdykoliv zpátky, případně rozesílku přímo prostřednictvím zaslaného newsletteru odhlásit.

Do mailing listu si vás zařazuji na 2 roky od udělení vašeho souhlasu.

D. Kdo se k datům může dostat?

Vaše osobní údaje střežím jako oko v hlavě. Přesto byste měli vědět, že osobní údaje (často v zašifrované podobě) mohou být přístupné i jiným osobám, protože pro své podnikání využívám jejich nástroje a služby. Jsou to:

  • poskytovatel nástroje MailChimp (The Rocket Science Group LLC,675 Ponce de Leon Ave NE, Suite 5000, Atlanta)
  • poskytovatel služby Freelo (Freelo Bay s.r.o., IČO 074 46 144, se sídlem Jahnova 8, Zelené Předměstí, Pardubice, 530 02, zapsaná u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl C, vložka 42420)
  • poskytovatel služby GDrive (Google Ireland Ltd. se sídlem Google Building Gordon House, 4 Barrow St, Dublin, D04 E5W5, Irsko)

Vaše osobní údaje zůstávají na území Evropské unie, s výjimkou, kdy mi odsouhlasíte zapojení amerických nástrojů. To může být v případě zápisu do newsletteru (MailChimp) nebo v případě nahrávání dokumentů do cloudové služby GDrive, pokud se na něm domluvíme.

E. Jaká máte v souvislosti se zpracováním práva?

Nařízení GDPR vám dává mimo jiné právo obrátit se na mě a chtít informace, jaké vaše osobní údaje zpracovávám, vyžádat si u mě přístup k těmto údajům a nechat je aktualizovat nebo opravit, popřípadě požadovat omezení zpracování, můžete požadovat kopii zpracovávaných osobních údajů, požadovat po mě v určitých situacích výmaz osobních údajů a v určitých případech máte právo na jejich přenositelnost. Udělené souhlasy jsou kdykoliv odvolatelné a proti zpracování na základě oprávněného zájmu lze vznést námitku.

Pokud si myslíte, že s daty nepracuji správně, máte právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů, případně se se svými nároky obrátit na soud.

Nemám jmenovaného pověřence pro ochranu osobních údajů a data nijak neprofiluji. 

F. Kontakty

V případě jakýchkoliv dotazů nebo nesrovnalostí mě prosím kontaktujete na email jajsem@miroslavbartik.cz nebo využijte kontaktní formulář.